Bir yapının hatasız ve eksiksiz şekilde hayata geçirilmesinin temelinde, mimarlık hizmetleri yatmaktadır. Yapıyı ait tüm iç ve dış mekanlar ile beraber ölçümler, konusunda tecrübe sahibi mimarlar eşliğinde ele alınır. Hazırlanan mimari projeler kağıt üzerinde ve teknolojik sistemi altında bilgisayara 3 boyutlu biçimde aktarılır. Böylece inşaat mühendisleri ile beraber ortaklaşa gerçekleştirilecek çalışmalar, amaca uygun ve beklentiyi karşılayacak yapıların ortaya çıkmasına olanak tanımaktadır. Tabii bu doğrultuda mimarlık hizmetlerinin içerisinde bir pek çok farklı unsur yer almaktadır.

Profesyonel Çalışma Altında Mimarlık Hizmetleri

Hangi yapı çalışması ve çizimi olursa olsun profesyonel firmalar bünyesinde mimarlık hizmetleri alınması büyük öneme sahiptir. Kalite ve mimarlık ile mühendislik değerlerinin ön planda tutulduğu çalışmalar, zamanında tamamlanmış ve istekleri karşılayacak yapıların sunulmasına imkan verir.

Bu doğrultuda üç boyutlu modelleme, tasarım, proje yönetimi konuları ile beraber daha pek çok unsur anahtar teslim şekilde müşteriye sunulur. Bunun gerçekleşebilmesi için ise aşamalı biçimde proje öncesi hizmetler ve proje sonrası hizmet olarak, iki ayrı seçenek doğrultusunda çalışmaların ele alınması gerekmektedir.

Mimarlık Konusunda Proje Öncesi Hizmetler

Genel olarak mimarlık hizmetleri sadece çizimden ibaret değildir. Bu konuda proje öncesi ve sonrası birçok farklı unsur ele alınmak suretiyle, hatasız ve eksiksiz yapının hazır hale gelmesine imkan verilir. Bu doğrultuda ele alınması gereken bazı çalışmalar söz konusudur.

1. Yatırım öncesi analiz gerçekleştirilmesi

2. Fizibilite çalışmaları

3. Proje hizmetleri

4. İmar mevzuatı konusunda inceleme yapılması

5. Akla gelebilecek her türlü yapı konusunda mimari projeler

6. Üç boyutlu tasarım ile beraber animasyon çalışmaları

7. Kentsel tasarım projelerinin yanı sıra giydirme cephe tasarım çalışmaları

8. İç dekorasyon ve peyzaj projeleri

9. Kişiye özel iç dekorasyon projeleri

10. Statik, mekanik ve elektrik projeleri ile zemin etüdü

11. Kat karşılığı değerleme ya da arsa değerlemesi

12. Resmi kurum onayı ile ruhsat çalışmaları

  Bütün bu çalışmalar kurumsal firma bünyesinde tecrübe altında ele alınmakta ve hayata geçirilmektedir. Böylece güvenli şekilde uzun yıllar kullanılabilecek, ihtiyaçları karşılarken aynı zamanda her türlü hava şartına dayanıklı yapılar tasarlanmaktadır.

Mimarlık Konusunda Proje Sonrası Hizmetler

Mimarlık açısından proje tamamlandıktan sonra yine devam eden önemli hizmetler bulunmaktadır. Bu konuda danışmanlık ön plana çıkar. Yapının ele alınması gereken belli başlı bazı bölümleri alana doğru danışmanlık çalışması gerçekleşmelidir. Hayata geçilen yapıların analizi ve kontrolü konusunda mimari kontrollük büyük öneme sahiptir.

Aynı zamanda proje yönetimi ile beraber taahhüt gibi daha pek çok çalışma yer alır. Bu mimarlık hizmetleri tecrübeli ve konusunda uzman firma bünyesinde ele alınarak, yapının baştan sona hatasız şekilde ele alınmasına imkan vermektedir. Böylece imalatın proje uygunluğu, sözleşmeler, ruhsat ile beraber tüm dekorasyon inşaat yapıları birim fiyatları gibi unsurlar ele alınabilir.

 

Fiyat Teklifi Al