Saten Boya, dekorasyon amaçlı kullanılan yarı mat görünümlü, leke barındırmayan ve silinebilir özelliklere sahip bir boya türüdür. Kolay temizlenebilir olması nedeniyle sıklıkla kirli alanlarda tercih edilir. Bu boyalar su bazlıdır ve farklı çeşitleri mevcuttur.

Ülkemizde oldukça yaygın olarak kullanılan bir boya türüdür. İstanbul'da nefes alabilen ve kolay silinebilir boya çeşidi olarak hemen hemen her yerde karşımıza çıkabilir. Ev, ofis, iş yeri, okul, hastane, AVM gibi iç cephe boyalarında genellikle alçı sıva üzerine tek kat olarak uygulanır.

Bu boyayı kullanmak için öncelikle renk ve doku seçeneği belirlenmelidir. Uygun renk seçildikten sonra, su bazlı ise su ile inceltilerek alçı sıva üzerine uygulanır. İstendiği takdirde bir ya da iki kat olarak uygulanabilir. İlk kat da alçı sıvanın rengini tamamen örtebilir. Kuruması hızlıdır ve boyalar silinebilir özelliğe sahip olduğu için nem ve küf gibi kötü kokularla uğraşmak gerekmez.

Saten Boya Fiyatları

Saten Boya fiyatları renk seçeneklerine göre ve Saten Boya'nın sunduğu ayrıcalıklara göre oldukça uygun ve rekabetçidir. Diğer boyalara göre biraz daha yüksek fiyatlı olabilirler. Bunun nedeni, kolay temizlenebilir ve silinebilir özelliklerinin yanı sıra ithal malzemelerin kullanılması ve işçiliğinin zahmetli olmasıdır. Ancak Saten Boya, daha uygun fiyat koşulları ve ödeme seçenekleri sunarak müşterilerine diğer boyalardan daha avantajlı bir seçenek sunmaktadır. Bu nedenle, Saten Boya boya badana çalışmalarında en sık tercih edilen boya türlerinden biridir.

Fiyat Teklifi Al